MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

08-04-2015

Miesięczny komentarz MM Prime TFI S.A. - marzec 2015

Po lutym charakteryzującym się hossą małych spółek, marzec był miesiącem minimalnej przewagi średniaków z mWIG40. Zyskały one mniej niż w poprzednim miesiącu, bo tylko 2,1%. Jednocześnie słabiej zaprezentowały się spółki z sWIG80 z 1,4% wzrostem, a nieco ponad jednoprocentową dynamikę zwyżek utrzymały spółki z WIG20. Co ważne na plus w ujęciu miesięcznym wyszły spółki z sektora bankowego, które w poprzednim miesiącu były kulą u nogi indeksu w wyniku następstw dotyczących znaczącego portfela kredytów we franku szwajcarskim.

07-04-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 7 kwietnia 2015

Świąteczną atmosferę na GPW tradycyjnie odzwierciedliły mniejsza zmienność i obroty. Inwestorzy wyraźnie odpuszczali handel, poza nielicznymi wyjątkami w postaci akcji z sektora bankowego. Widoczne było także oczekiwanie na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które wpłyną na notowania dopiero we wtorek.

30-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 30 marca 2015

Po solidnym poniedziałku i kontynuacji zeszłotygodniowych zwyżek, na GPW zapanowały niedźwiedzie. Blue chipy broniły się przed spadkami do środy. Kulą u nogi indeksu największych spółek nie po raz pierwszy okazały się być banki. Spadki w najistotniejszym sektorze wywołane zostały komunikatem Komisji Nadzoru Finansowego o domiarze kapitałowym dla banków udzielających kredyty walutowe.

23-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 23 marca 2015

Zdecydowana dominacja byków na GPW zakończyła miniony tydzień wybyciem z uciążliwej konsolidacji. Zielony kolor oglądaliśmy w każdym dniu minionego tygodnia, a wymowę strony popytowej wzmocnił piątkowy Dzień Trzech Wiedźm. Dobrze spisywał się także indeks amerykański. Wymowa komunikatu FED odebrana została przez rynki jako gołębia.

16-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 16 marca 2015

Po zdecydowanej dominacji byków w lutowym handlu na Wall Street, marzec charakteryzuje się zdecydowaną przewagą strony podażowej. Zeszłotygodniowe spadki S&P500 związane były przede wszystkim z czynnikiem, który mocno umacniał amerykańską walutę, czyli jastrzębimi oczekiwaniami wobec środowego komunikatu FOMC w sprawie stóp procentowych.

Przewiń do góry